واکنش متفاوت در برابر هتک بیت امام و بیت رهبری

 

   مدتی است شاهد هستیم به خاطر شعار دادن گروهی از حاضران در مراسم سالگرد عروج امام که باعث نیمه تمام ماندن سخنان نوه امام  گردید موجی از بیانیه ها و دلجویی ها از طرف گروه های سیاسی و خواص و حتی برخی علمای معظم صادر می گردد. بیانیه های  محکومیت و دلجویی هایی  که بدون اشاره به اعمالی که مسبب این "واکنش"  بوده شاید تداعی کننده این مطلب شود  که  نگارندگان بر این باورند که  دفاع بی قید و شرط از نوه امام جزو اصول دین و اعتراض به هر نوع عملکرد ایشان جزو محرمات اسلام است و نوه امام خمینی بودن جواز مستثنی گردیدن از قانون و شرع و عرف است .

   حال فکر کنید در قبال شعاری که در ابتدا ذکر شد چه اتفاقی در مملکت می افتاد وتعداد بیانیه ها و دلجویی ها و ... چقدر می بود .  احتمالا علاوه بر بیانیه های محکومیت متعدد  خواص  و احزاب کشور  ،جنبشی برای شناسایی و تنبیه تمام افراد شرکت کننده در این توهین ( ولو اینکه صد ها هزار نفر باشند ) تشکیل می شد . و تمام این اقدامات در راستای دفاع از امام و اسلام و انقلاب و ... می نوشتند و کسی هم توان  مخالفتی نداشت . اما خیلی ها انگار فراموش کرده اند این شعار در حوادث سال گذشته بر زبان اجتماعاتی از معترضان و دیوار نویسی های فتنه گران همچنین در سایت ها و وبلاگهایشان نه بر علیه بیت امام بلکه بر علیه بیت رهبری و یکی از فرزندان رهبر انقلابَ؛ آیت الله خامنه ای ابراز گردید . این هتک حرمت بیت رهبری  به طرزی هماهنگ و نا جوانمردانه و به قصد تخریب نظام و رهبری ابراز می گردید  که هیچ شائبه ای در از پیش طراحی شدن آن توسط اتاق فکر جریان فتنه وجود نداشت و البته گویا تمام نیز نشده است و برخی طراحان فراری شکست خورده  هنوز نیز بیانیه صادر می کنند و به گونه ای دیگر بر آن دامن می زنند .

 

   من بیاد ندارم هیچ کدام از عزیزانی که امروز در دفاع از بیت امام بر هم سبقت می گیرند بیانیه ای ویا دلجویی  از رهبر یا بیت ایشان بدلیل  این هتک حرمت از پیش طراحی شده  انجام داده باشند.  بعید می دانم کسی از این عزیزان بیت امام را آنچنان محترم تر از بیت رهبری بداند که حتی لایق یک مورد بیانیه و دلجویی عمومی نیز نداند . ضمن اینکه شعار دادن در میان سخنرانی کجا و چنان هتک حرمتی کجا ؟ 

   دراین نوشتار با کسانی سخن نمی گویم که امام و بیت ایشان ابزار استفاده های نامشروعشان شده است که اینان بیدار شدنی نیستند . روی سخنم با کسانی است که عاشقانه امام و به طبع آن منسوبانشان را دوست دارند و طبق قاعده عقلی و البته حدیث نبوی این عشق  آنها را از برخی جوانب حقیقت دور می کند .نمی خواهم بیشتر از این در این باب  سخنی بگویم چرا که عاقل را اشارتی بس است ولی چند نکته در مورد حادثه 14 خرداد که خود از نزدیک شاهد آن بودم بر روی دلم سنگینی می کند که شاید ذکرش خالی از فایده نباشد.

 

1 .    در اعتراض  به نوه امام تا جایی که من خود شاهد آن بودم هیچ کس به خود ایشان کلمه ای اهانت نکرد و  فقظ تداوم شعار های یک جمعیت اندک! نوه امام را از ادامه سخنانش باز داشت . البته اگرشعار درخواست بصیرت یا پیروی از ولایت از نظر عزیزان توهین تلقی نشود .

2.     بر خلاف ادعا و شاید هم رویای تسکین دهنده برخی ،اکثریت جمعیت  در این حرکت اعتراضی  شرکت کردند . خود من بیرون از محوطه شاهدی ساکت براعتراضات اکثریت بودم . جمعیت زیادی هم ساکت بودند و البته باز هم اقلیت محسوب می شدند.تعداد افراد معترض هم از چند نفر تجاوز نمی کرد آنها هم  با استدلال ساده معترضان که یادآوری مراسم عروسی کذایی و عکس های بگو بخند با سران فتنه نوه امام بود ؛ ساکت می نشستند . راستی مگر دلیل بعضی ها  در حمایت از فتنه گران این نیست که میزان رای ملت است و حضور چند صد هزار نفری معترضان درچند روز اول پس از انتخابات سال گذشته آنهم دربعضی مناطق شمالی تهران دلیل محق بودن آنهاست . معترضان به نوه امام که کمتر از آن ها نبودند . مگر آنکه همانند دیدگاه فتنه گران در نادیده انگاشتن رای اکثریت مردم در انتخابات ، شهروند درجه یک شمال شهری خیلی بیشتر ازیک نفر شهروند درجه دو و سه جنوب شهری و شهرستانی محسوب گردد .

3.    همه افراد شرکت نکرده در این اعتراض چندان هم عاشق سینه چاک جناب سید حسن خمینی  و عملکرد ایشان در یک سال گذشته نبودند همانند نگارنده که علی رغم آگاهی از تمام مواضع نامناسب ایشان در حمایت از مسببان فتنه ،  در تمام طول حرکت اعتراضی با ناراحتی به حادثه می نگریستم  .

4.    دلیل سکوت من تنها نا مناسب دانستن نوع اعتراض و یا نا پسند بودن مکان و زمان آن نبود . بلکه به این نتیجه رسیده بودم که گروهی در پی حوادثی از پیش طراحی شده  هستند  تا بازندگان کودتای سال گذشته یا حداقل حامیان کمتر متهم شده آنها " پیراهن عثمانی نو" به دست آورند و با علم کردن آن در این آب گل آلود باعث متلاطم ماندن کشورشده و افکارجامعه را از جنایت بزرگشان یعنی "دروغ تقلب" که مسبب  ریختن خون بی گناهان بسیاری گردید منحرف کرده بجای متهم در سالگرد آن حوادث در جایگاه شاکی بنشینند  و شاید هم آتشی نو در خرمن جامعه بیافکنند .

5.    دلیل آنکه همه آگاهان به حوادث یک سال گذشته وحتی خود نوه امام خوب می دانستند نتیجه طبیعی سخنرانی یار گرمابه و  گلستان فتنه گران - حداقل از نظر عامه - در بین عاشقان خمینی کبیر و تجدید عهد کنندگان با خامنه ای عزیز چیست .حتی طراحان پشت پرده برای اطمینان از اینکه نجابت مردم مانع این اعتراض نشود خود آتشی نو بر جگر مردم حزب اللهی افروختند و با انتشار عکس های خندان نوه امام در کنار عاملان  یکساله به آشوب کشیدن کشور؛ درست چند روز قبل از روز موعود محرک اصلی این قضییه گشتند . اگر آنطور که ادعا شده نوه امام علی رغم میلش در این عروسی حضور  پیدا کرده و عکس ها بدون اجازه وی  انتشار یافته باشد ؛ نشان از عمق بی انصافی این طراحان در خرج کردن امام و بیت او در راه قدرت طلبی چند روزه دنیای خود می باشد و باید برای رهایی نوه امام از دست این دوست صورتان دشمن سیرت دعا کرد .

6.    به هر ترتیب آن روز اعتراض مردم نه به نوه امام و عضو بیت امام بلکه اعتراض به فردی بود که درحمایت از حزب و گروه سیاسی اش، مواضع و عملکرد های نامناسبی بروز داده و با پافشاری بر آنها دل بسیاری را از خود گسسته است . مردم نمی خواستند سکوتشان در برابر سخنرانی وی به نام حمایت از فتنه گران و یا عملکرد حامیان آنها مصادره گردد . شاید هم می خواستند نوه امام در همان جلسه موضع صریحی بر علیه این منافقین جدید بگیرد ولی وی با اندک شمردن معترضان به همه ثابت کرد حزب و جریان سیاسی اش رابیشتر ترجیح می دهد  .

7.    کاش نوه امام جوانمردانه و آشکارا مثل هر فرد عادی حزب سیاسی و ایدئولوژی فکری شان را مشخص می کردند تا هر نوع اعتراض به عملکرد و مواضع حزبی و فکری و سیاسی ایشان به حساب مخالفت با امام و توهین به بیت امام تلقی نگردد .

8.    ماجرای سید حسین خمینی و رفتار امام با ایشان را همه شنیده اند .اگر آن اتفاقات در زمان وفات امام رخ می داد و  کسانی در برابر عملکرد وی مانع سخنرانی او می شدند ، بعضی آقایان خواص بیانیه شان را بر علیه کدام طرف می نوشتند؟   راستی در آن ماجرا چه کسی بیت امام را هتک کرده بود ؟

 

/ 4 نظر / 18 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345416001.53

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1824041633

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 662544461

سارا

سلام.خوبين؟ حيفه وب به اين خوبي نيست که چنين آدرسي داره؟ ميخواي وب تو هم مثل سايتاي بزرگ يه آدرس اختصاصي داشته باشه؟ کافيه يه دامنه 3900 توماني براش بخري تا بشه يه سايت اختصاصي. بيا خودت ببين. http://s4you.ir/1/824Nn